تبلیغات
خشاب - تبسم شیرین

بازدید : مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 17 شهریور 1390

وقتی صلوات مردمی كه برای تشییع پیكر محمد رضا دیرینه ی حقیقی آمده بودند تمام شد ، پیكر شهید به آرامی از داخل تابوت درون قبر قرار داده شد. لحظاتی بعد محمد رضا آرام تر ازهمیشه درون قبر خوابیده بود. تا این لحظه همه چیز روال عادی خود را طی می كرد. اما هنوز فرازهای اول تلقین تمام نشده بود كه عموی شهید فریاد زد: «الله اكبر! شهید می خندد!»

او كه خم شده بود تا برای آخرین بار چهره ی پاك،آرام ونورانی محمد رضا را ببیند، متوجه شده بودكه لب های محمد رضا در حال تكان خوردن است و دو لب او كه به هم قفل و كاملاً بسته شده بود ، درحال باز شدن و جدا شدن است و دندان های محمدرضا یكی پس از دیگری در حال نمایان و ظاهرشدن است.

 عموی او می گفت: ابتدا خیال كردم لغزش حلقه های اشك در چشمان من است كه باعث می شود لب های شهید را در حال حركت ببینم، با آستین، اشك هایم را پاك كردم و متوجه شدم كه اشتباه نكردم.

لب های او در حال باز شدن بود و گونه های او گل می انداخت.

پدرومادر شهید را خبر كردند.آن ها هم آمدند و به چهره ی پاك فرزند دلبندشان نگریستند. اشك شوق از دیدن چنین منظره ای به یك باره بار غم و رنج فراق محمدرضا را از دل آن ها بیرون آورد. مادرش فریاد زد: «بگذارید همه بیایند و این كرامت الهی را ببینند»

تمام كسانی كه برای تشییع پیكر شهید به بهشت آباد اهواز آمده بودند، یكی پس از دیگری بالای قبر محمدرضا آمده و لبخند زیبای او را به چشم دیدند.

روی قبر را پوشاندند، درحالی كه دیگر آن لب ها بسته نشد و تبسم شیرین و لب های باز شده ی شهید باقی بود.

دست نوشته ی شهید در دفترچه ی یادداشت:

روی بنما و وجود خودم از یاد ببر      خرمن سوختگان را گو همه باد ببر

روز مرگم نفسی وعده ی دیدار بده   وانگهم تا به لحد خرم و دلشاد ببر

این سخن شهید در خصوص تبسم لحظه ی تدفین است كه پس از شهادت در خواب به مادر می گوید: مادرم! آن چه را كه شما فكر می كنید در دنیا و آخرت بهتر از آن نیست، مشاهده كردم!

« مجله ی فرهنگی سیاسی، اجتماعی راه راستان/ سال دوم/شماره11/ مردادماه86-هم اكنون عكس این كرامت درموزه ی شهدای تهران موجود است.»
منبع:yadeshahidan.blogfa.com
طبقه بندی: خاطرات شهدا، 
ارسال توسط محمد مجیدی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
بر قامت دلربای مهدی...صلوات؟پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبمستر

عکس

تفریح و سرگرمی

دانلود

قالب وبلاگ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا